EYS Çalıştayı Ev sahipliğimizde başarı ile gerçekleştirildi.


EMNİYET YÖNETİM SİSTEMİ ÇALIŞTAYI ve SHSK 3.TOPLANTISI SAMSUN'DA YAPILDI
........................................................
   Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hava Uzay Hekimliği Anabilim Dalı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Hava Sağlık Birimi önderliğinde Azrana firması organizasyonunda 7-8 Mart 2018 de Sivil Havacılıkta Emniyet Yönetim Sistemi  Çalıştayı yapıldı.
  Türkiye'deki Havacılık Tıp Merkezlerini Uçuş Hekimleri ve Kalite Yöneticilerinin katılımı ile yapılan Çalıştayda Üniversitenin Emniyet Yönetim Sistemi(EYS) Yöneticisi Öğt.Gör. Kıvılcım OZANER'in eğiticiliğinde yürütülen programda; EYS nedir, amacı, hedefleri, kuruluş ve işleyişi hakkında hem teorik hem de uygulamalı dersler yapıldı. 
   Sivil Havacılık Sağlık Birimi Başkanı Dr. Plt.Kadir EREN 8 Haziran 2018 tarihi itibariyle Mevzuat olarak kuruluşunu tamamlamak zorunda olduğumuz Havacılık Tıp Merkezlerindeki EYS çalışmalarının Samsun'da yapılan bu toplantı ile amacına ulaşıldığını ve ICAO tarafından getirilen isterleri karşılayacak düzeyde olduğunu vurguladı. 
   Üniversitemiz Hava Uzay Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Ferşat KOLBAKIR, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin Havacılık konusundaki hassasiyetin ve üstlendiği sorumluluğun gereklerini yerine getirme çabasında olduğunu ve geleceğine farkındalık kazandıran ve katkı sağlayan bu toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. 
  İlk gün Çalıştay sonrasında 3. kez toplanan Sivil Havacılık Sağlık Komisyonu Uçuşların Emniyeti ve Sağlık Mevzuatımızın temel taşlarını oluşturmaya yönelik kararlarına imza attı.
   8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle bayan uçuş Hekimlerimize Uçuş imkanı sunan UZAYTEM ve GÖKÇEK HAVACILIK Samsun'u gökyüzünden tanıtma imkanını sağladı.
  Çalıştay sonunda, Uçuş Hekimlerimiz EYS kuruluşu için gerekli olan manuel hazırlıklarını yapma becerisini edinerek SHGM kredisi ile ödüllendirilip Katılım belgelerini aldılar. 
   Ülkemiz Havacılığında Sağlıklı bireylerle Sağlıklı Havacılığı sürdüren Uçuş Hekimleri, Samsun'da birbirleriye kaynaşma, dayanışma, paylaşma ve uzlaşma fırsatlarını da bularak memnun olarak ayrıldılar.